I am officially back from being out of town and can ship gear. A number of folks have asked if I would be willing to sell single units of this or that. The answer is reluctantly yes BUT you'll pay retail for what you purchase + shipping up front. For reference, if we use eBay as our retail mark and average price per GH across AntMiner units, Spondoolies, KNC and USB sticks we see that the average retail price per GH/s is .31. This means if you decide you want a SINGLE Yoli board you'll pay .31 * 700 = $217USD (via escrow) + shipping up front. What all of this means is if you want an *AWESOME* deal you can get it at roughly .17 per GH/s for the entire lot or you can pay retail for onsie-twosie units. The reason for this is that for every single unit I sell I decrease the over all value of the lot. The result of that is that the single unit purchaser gets to absorb that reduction in overall value. Soooo .... you can buy it all and get a deal or pay retail ..... your choice. Hope all is well.
H@shkrker
So for most of the miners you are selling the average efficently is roughly about 1W/1GHS ?