Post
Topic
Board Goods
Re: Beef ?
by
tkbx
on 07/04/2013, 17:03:51 UTC
Ok this might be a first for this fourms. I am a nerd and live on a farm. So i am selling

Lean Beef, grass fed, no HGH things like that...most cuts we still have and the ones that not everyone eats like tongue and liver Wink clearing out freezers for new cuts this summer.

its $5 per pound and we do take BTC Wink let me know if you guys are hungry.

we are in the US.
Man, I wish I had the money for stuff like this. The only place near me that sells quality meat charges like $80 for a sampler of 2 pounds of ground beef, 1 pound of chicken breasts, and 8 natural casing hot dogs. The quality is amazing, but not $2/bite amazing.

EDIT: I found the order form, and I was off quite a bit. That package was $40, and includes a pound of ribs. However, the higher packages can be as low as $2/pound for a mix of beef, poultry, and pork.